Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused jaanuari-, veebruari- ja maikuus 2020

9. 25.05  Naiskodukaitse baasväljaõpe I moodul: Organisatsiooniõpe (e-õpe).
Osalesid kodutütred Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10. kl.) ja Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lapsi õpetas Kaitseliidu kooli haridustehnoloog Nele Pernits.

 

8. 26.02  Kodutütarde koondus.
Teema – Kodutütarde noorteorganisatsiooni tutvustus ja VI järgu õppimine töövihik-raamatust.
Osalesid Margarita Pärn (6. kl.) ja Anne-Marija Levina (6. kl.). Lapsi juhendas rühmavanem Virve Kaldma.

 

7. 24.02  Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamine Avinurmes.
Kodutütarde esindusvormis osalesid Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Liis Renser (9. kl.), Loore Pärn (10. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Margarita Pärn (6. kl.), Mirtel Jõemägi (3. kl.), Triinu Strauss (7. kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7. kl.).
Kodutütarde välivormis osalesid Katrin Kaarama  (11 kl.) ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega osalesid rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ning  endine kodutütar Kätlin Kaarama ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

6. 22.-23.02  Alutaguse kodutütarde matkalaager Kohtla-Nõmmel.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Anne-Marija Levina (6. kl.) ja Kristel Tooming (6. kl.).        Lastega käisid laagris rühmavanema abi Veronika Kaldma ja endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

5. 22.02  Kaitseliidu Avinurme malevkonna laskejooks Murus.
Laskejooksu läbiviimisel oli abiks kodutütar Katrin Kaarama (11. kl.).

 

4. 16.02  XIV admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatk Jalgsemalt-Peetrisse, 20 km.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumi kodutütred Loore Pärn (10. kl.), Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Margarita Pärn (6. kl.), Anne-Marija Levina (6. kl.), Maria Adeele Liiv (6. kl.), Triinu Strauss (7. kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7. kl.) ning meie toetajaliige Janne Juuse.
Lastega käisid matkal rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

3.25.01  Kodutütarde 88. aastapäevale pühendatud pidulik koondus Mäetagusel.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Katrin Kaarama (11. kl.), Kristel Tooming (6. kl.) ja Mirtel Jõemägi (3. kl.) ning Liset Vähk (10. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist ja Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega käisid aastapäeval rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma. Osales ka endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

2. 23.01  Naiskodukaitse Avinurme jaoskonna juhatuse koosolek Avinurmes.
Teema – Avinurme perepäev ja seebihoki.
Osales kodutütar Katrin Kaarama (11. kl.).

 

1. 19.01  Avinurme kodutütarde rühma üldkoosolek.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Maria Adeele Liiv (6. kl.), Katrin Kaarama (11. kl.), Loore Pärn (10. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Mirtel Jõemägi (3. kl.), Nele Kiik (5. kl.), Liis Renser (9. kl.) ja Minni Blum (9. kl.) ning Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja Liset Vähk (10. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist.
Koosolekut juhatasid ja viisid läbi rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma. Abiks oli ka meie endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused juuli-, augusti-, septembri-, novembri- ja detsembrikuus 2019

11. 13.12  KT ja NK tunnustusgala Tallinnas, Vabamu muuseumis.
Alutaguse ringkonna aasta – kodutütre nominent oli Katrin Kaarama (11 kl.) Avinurme Gümnaasiumist.
Alutaguse ringkonna aasta - noortejuhi nominent oli Avinurme rühmavanem Virve Kaldma.


10. 07.12  KT ja NK ühine aastalõpuball, Püssi Rahvamajas.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10 kl.) ja Mirtel Jõemägi (3 kl.) ning Liset Vähk (10 kl.) Jõhvi Gümnaasiumist ja Helene Kelli (3 kl.) Püha Miikaeli koolist.
Lastega koos käisid aastalõpuballil rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma.


9. 09.11 Viru Robi ja Viru Vangla külastamine Jõhvis.
Osalesid kodutütardena Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10 kl.) ning Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja Liset Vähk (10 kl.) Jõhvi Gümnaasiumist.
Lastega koos külastasid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Kairit Kaldma.


8. 02.11 Kodutütarde koondus.
Teema – hingedepäev.  Vabadussõjas ja Avinurme lahingus langenute kalmudele küünalde asetamine Avinurme kalmistul.
Osalesid Maria Adeele Liiv (6 kl.), Kristel Tooming (6 kl.) ja Mirtel Jõemägi (3 kl.).
Lastega koos käisid küünlaid panemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


7. 28.-29.09  Alutaguse maleva militaarlaager,  Muru lasketiirus.
Osalesid kodutütardena Avinurme Gümnaasiumist Triinu Strauss (7 kl.), Adanna Emily Egwenu (7 kl.) ja Katrin Kaarama (11 kl.) ning Agneta Kaldma (10 kl.) Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega koos osalesid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


6. 20.09  Avinurme lahingu 75. aastapäeva mälestustseremoonia.
Küünalde ja pärgade asetamine memoriaalile.
Osales Mirtel Jõemägi (3 kl.). Lapsega koos käisid küünlaid panemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma ning Mirteli vanemad.


5. 15.09  Vabariiklik Noorte Kotkaste laskeorienteerumine Pannjärvel.
Laskeorienteerumise läbiviimisel olid abiks kodutütar Katrin Kaarama (11 kl.), rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


4. 31.08  Sinimäe retk Sinimäel.
Kodutütarde võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (11 kl.), Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Agneta Kaldma (10 kl.)  Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Kätlin Kaarama (Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist). Saavutasid I koha. Võistlemas oli 2 kodutütarde võistkonda.
Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja kaitseliitlane Lasse Reimann.


3. 20.08  Naiskodukaitse poolt korraldatud VI Avinurme perepäev.
Kodutütred Gerda-Liisa Rosar (8 kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7 kl.) Avinurme Gümnaasiumist,  Agneta Kaldma (10 kl.) Tallinna Ühisgümnaasiumist ning Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist tutvustasid Kaitseliidu struktuuriüksust noorteorganisatsiooni Kodutütred. Lapsi juhendas rühmavanem Virve Kaldma.
Kaitseliidu struktuuriüksust Noored Kotkad tutvustasid ja pakkusid külalistele võimalust proovida oma täpset silma õhupüssist ja õhupüstolitest laskmises. Juhendas   rühmapealik Kaido Kaldma.


2. 09.-12.07  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suurlaager Karujärvel, Saaremaal.
Igast ringkonnast/malevast sai osaleda kümme last. Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Kristel Tooming (6 kl.), Katrin Kaarama (11 kl.), Liidia Pärn (8 kl.),  Gerda-Liisa Rosar (8 kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7 kl.) ning Agneta Kaldma (10 kl.)  Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega käisid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


1.  01.07  Vabadussõja kangelase leitnant Reinhold Sabolotnõi mälestuspäev Iisakus.
Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (11 kl.).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused märtsi-, aprilli- ja maikuus 2019

 12.  25.-26.05  Avinurme õpperetk noorematele kodutütardele Muru lasketiirus.

I Võistkonnas osalesid kolm Avinurme Gümnaasiumi õpilast Kristel Tooming (5 kl.), Nele Kiik (4 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.) ja Eloise Kelli (6 kl.) Tallinna Püha Miikaeli koolist, saavutasid 4.-5. koha.

II Võistkonnas osalesid Liset Vähk (9 kl.) Illuka Põhikoolist, Helene Kelli (2 kl.) Tallinna Püha Miikaeli koolist ja                                                                                                                                        Mirtel Jõemägi (2 kl.) Tudulinna Põhikoolist, saavutasid 2.-3. koha.

Triinu Strauss (6 kl.) Avinurme Gümnaasiumi õpilane võistles Toila Gümnaasiumi õpilastega ja saavutasid 4.-5. koha.                                                                   

Õpperetke korraldas/läbiviis kodutütar Veronika Kaldma (12 kl.) ja temale olid abiks kodutütred Karin Kallavus (9 kl.) ning Kätlin Kaarama (12 kl.), rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Kairit Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.                                                                                            

11. 17.-18.05  17. Vabariiklik kodutütarde võistlusmatk Ernake Läänemaal, Tuksi-Nõva piirkonnas.

Võistkonnas osalesid kolm Avinurme Gümnaasiumi õpilast Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.) ja Autendese spordigümnaasiumist Aveli Uustalu (11 kl.). Saavutasid 3. koha ja osales kokku 17 võistkonda. Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja NK Iisaku rühmapealik Veiko Reino.

 10. 15.05 Vabariiklik Kodutütarde vormikandmispäev.

Kodutütarde organisatsiooni tutvustaval vormikandmispäeval osalesid Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Kristel Tooming (5 kl.) ja rühmavanem Virve Kaldma. Tallinna Püha Miikaeli koolist Helene Kelli (2 kl.) ja Mirtel Jõemägi (2 kl.) Tudulinna Põhikoolist.

 9. 12.05  Naiskodukaitse baasväljaõpe I moodul: organisatsiooniõpetus.

E-õppega osales kodutütrena Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (10 kl.).

 8. 01.05 Kodutütarde koondus.

Teema – Relvaõpe.

Osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.).

Lapsi õpetasid Avinurme malevkonna kaitseliitlased Veiko Reino ja Kalvi Kivimäe.

 7.  30.04-1.05  Valgusparve matk Aidus ja Naiskodukaitset tutvustav üritus Jõhvis.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Veronika Kaldma (12 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.) ja Liidia Pärn (7 kl.).

 6. 20.04 XV Kindral A. Tõnissoni militaarjooks ja noortejooks Pannjärvel.

Kodutütrena osales noortejooksus 2 km:

Liset Vähk (9 kl.) Illuka Põhikoolist, saavutas T 13-17  2. koha.

Militaar rännak- jooksus 21,1 km osalesid Veronika Kaldma (12 kl.) ja Katrin Kaarama 

(10 kl.). Saavutasid Naised -35 vanuseklassis: Veronika Kaldma 5. koha ja Katrin Kaarama 6. koha.

Lastega käis kaasas NK rühmapealik Kaido Kaldma.

5. 12.-14.04  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste loovusfestival Tartus.

Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Gerda-Liisa Rosar (7 kl.) ja Liidia Pärn (7 kl.).

Lastega osales rühmavanem Kairit Tops.

 4. 05.04  Asutav Kogu 100 tähistamine.

Asutava Kogu liikme Arnold Paul Süvalepa mälestusüritus Maetsmas. Kodutütred  Veronika Kaldma (12 kl.) ja Kätlin Kaarama (12 kl.) asetasid küünla.

3. 28.03  Koolitus-seminar „Noortelt noortele 2019” Narva Vabal Laval

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Veronika Kaldma (12 kl.).

 

2. 10.03 Kaitseliidu meistrivõistlused võrkpallis Valgas.

Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Veronika Kaldma (12 kl.) ja

Katrin Kaarama (10 kl.).

Noorkotkastena osalesid endised Avinurme Gümnaasiumi õpilased  Armand Pihlak ja Carl-Martin Limbach .

 

1. 08.-10.03  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste meediakoolituslaager Murastes.

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (10 kl.).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused jaanuari- ja veebruarikuus 2019

 6. 24.02  Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamine Avinurmes.

Kodutütarde esindusvormis osalesid Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.).   

Kodutütarde välivormis osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.) ja Katrin Kaarama (10 kl.).

Noorkotkana osales Taavi Pärn ( 12 kl.).

Lastega osalesid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma

5. 17.02 XIII admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatk Jalgsemalt-Peetrisse, 20 km.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumi kodutütred Veronika Kaldma (12 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Liidia Pärn (7 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.) ning Avinurme Gümnaasiumi noorkotkad Taavi Pärn (12 kl.) ja Renee Reimann (12 kl.)

Lastega käisid matkal rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

4. 16.02  Kaitseliidu Avinurme malevkonna laskesuusatamine Murus.

Laskesuusatamise läbiviimisel olid abiks kodutütar Karin Kallavus (9 kl.) ja rühmavanem Virve Kaldma.

 

3. 09.02 Kaitseliidu meistrivõistlused murdmaasuusatamises Haanjas.

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Veronika Kaldma (12 kl.), saavutas vanemas vanuseastmes sünd: 2000-2004  6. koha.

Kodutütrena osales Illuka Põhikoolist õpilane Liset Vähk (9 kl.), saavutas vanemas vanuseastmes sünd: 2000-2004  4. koha.

Alutaguse malev saavutas üldkokkuvõttes  3. koha.

 2. 27.01 Kodutütarde 87. aastapäevale pühendatud pidulik koondus Toilas.

Osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.) ning Jõhvi Põhikoolist Kristna Müür (5 kl.).

Lastega käis aastapäeval rühmavanem Virve Kaldma.

 

1. 13.01  Avinurme kodutütarde rühma üldkoosolek.

Osalesid Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.).

Koosolekut juhatasid ja läbi viisid rühmavanem Virve Kaldma ja kodutütar Veronika Kaldma (12 kl.).