Aeg: 2.- 8.07. 2023
Koht: Kalamata, Kreeka
Osalejad: Kristi Lõbu ja Andreas Altpere
Koolitaja: Areadne LLC

Meie IKT-alane koolitus toimus imelises Kalamata linnas Peloponnesose piirkonnas Messeenias. Koolituse eesmärgiks oli tutvustada õpetajatele uusi tehnoloogiaid ja aidata erinevate valdkondade õpetajatel suurendada oma oskusi tehnoloogia kasutamisel tundides, näidates neile, kuidas integreerida tasuta veebirakendusi oma õpetamisse.

Õppisime kasutama erinevaid videotöötlusrakendusi, tegime tutvust tehisintellekti ja robotitega. Meile näidati keskkondi, mida oma ainetundides õpilastega kasutada. Saime koolituselt palju uusi teadmisi ja oskusi.

Lisaks sellele oli meil võimalus tutvuda ka kreeka kultuuri ja toiduga - käisime linnaekskursioonil ja väljasõidul. Kuuma ilma trotsides õppisime selgeks ka mõned kreeka rahvatantsud.

Peatusime imelise vaatega Flisvose hotellis, mis oli kohe Vahemere ääres. Kuna temperatuur oli suurema osa ajast üle 30 kraadi, siis oli hea ennast meres jahutamas käia.

Koolitusel osalesid õpetajad kümnest erinevast riigist, näiteks Poolast, Türgist, Itaaliast, Hispaaniast jt. Saime uusi tutvusi ja vahetasime kontakte, et ka pärast koolituse lõppu koostööd teha.

Jäime koolitusega väga rahule. Tore oli see, et lisaks uutele ainealastele teadmistele saime nautida ilusat ilma, kreeka kultuuri ja toitu.