Koolitaja: Enjoy Italy
Koht: Tropea, Itaalia
Aeg: 24.-28. juuli 2023
Osalejad: Heli Ambos , Ülle Vaher

Meie osalesime koolitusel, kus lisaks meile oli osalejaid paljudest riikidest: Saksamaalt, Hispaaniast, Horvaatiast, Leedust, Prantsusmaalt, Ungarist.
Koordinaatoriks oli Alessandro Gariano.

Koolituse esimesel päeval tutvustasime oma kooli ja tutvusime teiste  osalejate koolidega. Fookuses olid erinevad õppevõimalused ja tegevused õues ning siseruumides. Meie kooli õpetajate toa modernsus ja sportlaste karikate rivi teenisid ära teiste osalejate aplausi. Samuti olid kolleegid teistest maadest teadlikud Eesti kõrgetest tulemustest PISA testides.

Järgnevatel päevadel tutvusime ja õppisime kasutama erinevaid õppeplatvorme. Põnevamad olid Story Jumper, Edpuzzle, Simpleshow.
 Viimase õppepäeva Citybingo toimus segarühmades. Heli täitis põnevaid ülesandeid koos sakslastega, Ülle kaaslaseks olid hispaanlane ja prantslanna. Ülesanded olid erinevad: pidime intervjueerima Tropea kohalikke elanikke, lavastama situatsioone, leidma kaksteist taime ning neid siis oma emakeeles nimetama.

Ei saa mainimata jätta, et termomeeter näitas neil päevil 44-45 kraadi kuuma. Meie jaoks oli see esmakordne Erasmus+ õpirände kogemus. Osaleksime kindlasti uuesti kui meile taas võimalus avaneks.