Aeg: 22.-26.08.2022

Koht: Tropea, Itaalia

Osalejad: Mari-Liis Renser, Saale Kivi

Koolitaja: Enjoy Italy

Koolitusel Itaalias Tropeas kohtusid Austria, Hispaania, Poola ja Eesti õpetajad, et jagada õuesõppe kogemusi ja kogeda, kuidas õppimisel kasutada keskkonda, kultuuripärandit ja lugude jutustamist.

Koolitaja Alessandro viis õpetajad erinevatesse paikadesse. Tutvumiseks Itaalia toidukultuuriga saime ise kohalikest toorainetest sööki valmistada ja muidugi degusteerida.

Linnaekskursioon läbi Tropea vanalinna näitas hästi, kuidas saab kasutada story-tellingu meetodit linna ajaloost ja kultuurist rääkides.

Jalgsimatk Tropea lähedastesse mägedesse viis läbi kohalike talunike valduste, külalislahked itaallased kutsusid oma õue, pakkusid valminud vilju ja rääkisid lugusid. 10-kilomeetrisel teekonnal koobastesse, kus olevat end ilmutanud Jumal, kuulsime legende ja ajaloolisi seiku Tropea minevikust. Maalilisi vaateid pakkunud matk lõppes päikese loojumisega Stromboli vulkaani taha.

Tropea pakkus võimalusi lugude jutustamiseks ja keskkonna kasutamiseks mitteformaalses õppes küllaga. Sealviibimise ajal tähistati Tropea iseseisvaks kuulutamise päeva. Kostümeeritud rongkäikudesse ja näitemängudesse, kus seda ajaloolist sündmust taasesitati, olid kaasatud kohalikud koolilapsed.