Aeg: 23.10.22-29.10.2022
Koht: Alicante, Hispaania
Osaleja: Malle Kuusk
Koolitaja: Leikud ad læra
 
Seitsme erineva riigi (Hispaania, Saksamaa, Rumeenia, Sloveenia, Ungari, Prantsusmaa, Eesti) õpetajad tutvusid kursusel SMART TEACHERS PLAY MORE (STPM) ideoloogiaga, mis on inspireeritud spordist, jutuvestmisest ja tähelepanelikkusest. Koolitajateks olid Islandilt pärit Kristín Einarsdóttir ja Hispaanias Alicantes elav Sarah Jane Anthony. Nad on juba aastaid koostööd teinud ning tutvustanud STPM ideoloogiat kõikjal maailmas. 

1

Koolitus andis meile teadmised, kuidas õpetada lapsi nii, et akadeemilised teadmised jääksid meelde lihtsamini ning õppimisel tekiksid ajus seosed. Väga tähtsaks õpitu omandamisel on liikumine, žestid, lõhnad jms. Kõik mängud tegime ka ise läbi ning arutasime pärast mängimist, kuidas saaks mängu kohandada mingile õppeainele vastavaks. Eraldi pöörati tähelepanu ka tähelepanu hoidmise ja rahunemise tehnikatele, mida saaks kasutada õppetundi läbi viies.

2

Koolitusele andsid lisaväärtuse ka väga positiivsed ja sõbralikud kursusekaaslased. Kuna kursuse teema oli selline, mis soodustas suhtlemist, sai ka pärast õppepäevi nautida koos Vahemere kööki ja arutata erinevatel teemadel. Ilm oli Alicantes tavapärasest 5 kraadi soojem, sestap saime ka meres ujuda. 

3

Oli väga praktiline ja inspireeriv kursus. Sellist kogemust soovitaks igale õpetajale, kes soovib õpetamisel kasutada mitmeid meeli!

4


5