Kirjandusmäng on 3.–4. klasside õpilastele suunatud mälumäng, mille eesmärgiks on noortes lugemishuvi tekitamine ning selle süvendamine. Osalejad loevad mänguks valmistudes viimaste aastate jooksul ilmunud teoseid, mille on välja valinud lastekirjanduse eksperdid.

Finaalmängu läks 4.klassi kolmeliikmeline tiim välja veidi teise koosseisuga: Ruudi Mesi, Anette Liisi Altpere ning asendusliige Lucia Chioma Egwenu. Vabariiklik voor oli juba raskem, küsimused veelgi põhjalikumad ning aega vastamiseks üsna vähe. Samas oli mõni teel etteloetud või meeldetuletatud katkend täpselt see, mida küsiti. Kolme esimese hulka küll ei jõutud, kuid väga hea kogemuse võrra saadi küll rikkamaks. Lisaks suurepärasele üritusele, kus lastega tegelesid improteatri „Impeerium“ näitlejad Maarius Pärn ja Merilin Kirbits, said kõik osalejad kingituse, tänukirja ning Lastekirjanduse Keskuse põnevas majas veidi ringi vaadata ja mängida.

Peale üritust külastasime Lennusadamat, et põnev päev väärilise punkti saaks.

Kiidu- ja tänusõnad kirjandusmängu finaalis osalenud 4.klassi õpilastele ja nende juhendajale õpetaja Kaiel Altperele!