Kirjandusmäng on 3.–4. klasside õpilastele suunatud mälumäng, mille eesmärgiks on noortes lugemishuvi tekitamine ning selle süvendamine. Osalejad loevad mänguks valmistudes viimaste aastate jooksul ilmunud teoseid, mille on välja valinud lastekirjanduse eksperdid. Selle aasta raamatud on järgmised:

  1. Kiho, Kadri                           „Endel ja Kati“ (Päike ja Pilv, 2022)
  2. Kaldmaa, Kätlin                  „Lydia“ (Hunt, 2021)
  3. Mändel, Maris                    „Tüdruk vagunelamust“ (Tänapäev, 2022)
  4. Hinrikus, Kadri                    „Elevant“ (Tammerraamat, 2021)
  5. Vaiksoo, Jaanus               „King nr 41“ (Ärkel, 2022)
  6. Feldmanis, Andris             „Erik Kivisüda“ (Postimees Kirjastus, 2022)
  7. Püttsepp, Juhani               „On kuu kui kuldne laev“ (Tänapäev, 2020)
  8. Harris, Sally                       „Topelt-Felix“ (Vesta, 2021)
  9. Rooseboom, Sanne          „Lahenduste ministeerium“ (Avita, 2022)
  10. Schaap, Annet                   „Milla ja mere lapsed“ (Eesti Raamat, 2022)

 

 

Kirjandusmängu ettevalmistused algasid juba jaanuari keskel. Viis 4.klassi õpilast olid kohe nõus kirjandusmängus osalema, kuues liige liitus paar nädalat hiljem, kuid jõudis teistele jõudsalt järele. Nii saime mälumängus osaleda kahe kolmeliikmelise tiimiga. Kuna igat raamatut oli meie raamatukogus vaid üks eksemplar, tuli esimesed raamatud üsna tempokalt läbi lugeda. Iga nädala reedel analüüsiti ühte loetud raamatut, et autorid, tegelased ja sündmused paremini meelde jääksid. Õpetaja Kaiel Altpere koostas iga raamatu kohta esitluse, mis aitasid enne võistlust kõike üle korrata. Maakondlikus voorus Põltsamaal läks ülihästi: AG1 võistkond (Roland Väli, Marleen Puieräst, Lucia Chioma Egwenu) saavutas 4.koha ning AG2 võistkond (Ruudi Mesi, Adele Johanna Tikerperi ja Anette Liisi Altpere) 1.koha ning võimaluse esindada maakonda 01.04.23 finaalmängus Tallinnas. Laste lemmikraamatuks oli „Topelt-Felix“ ning kõige raskema sisuga teoseks „Erik Kivisüda“ ning „On kuu kui kuldne laev“.

Kiidu- ja tänusõnad kõikidele kirjandusmängus osalenud 4.klassi õpilastele ja nende juhendajale õpetaja Kaiel Altperele!