31.oktoobril tähistasime Avinurme Gümnaasiumis Halloweeni, mis on osa inglise kultuuriloost. Kui varem oleme läbi viinud viktoriini, meisterdanud üheskoos kõrvitsalaternaid, õppinud Halloweeni laule, käinud koolimaja peal trick-or-treatimas, siis sel korral otsustasin õpilastele korraldada „põgenemistoa“. 
Selleks kaunistasime kooliaula erinevate Halloweeni-teemaliste kaunistustega. Kuna käisin vaheajal Inglismaal, siis sain suurema osa kaunistusi sealt tuua. Kuigi peab ütlema, et Inglismaal valmistuti sel ajal juba jõuludeks, mitte Halloweeniks. Aula ukse juures ootas õpilasi QR-kood, mis tuli tahvelarvuti või telefoniga sisse skännida. Aulas sees oli aga 10 punkti erinevate mõistatuste ja ülesannetega. Väljakutsed tegi vast keerulisemaks see, et üheski punktis ei olnud otsest küsimust ega tööjuhendit. Olid vaid erinevad esemed. Õpilastel tuli endal välja mõelda, mida nende asjadega teha saab ja mis võiks olla küsimus ning lahendus. Õpetajana oli seda protsessi väga huvitav kõrvalt jälgida. Näiteks oli esimeses punktis kandiku peal õhupall, numbrid 1,1,3 ja nõel. Osad õpilased märkasid väga kiiresti, et õhupalli sees on midagi ja tegid õhupalli nõelaga katki, teised aga lükkasid õhupalli eemale, arvates, et tegemist on kaunistusega. Üks poiss pigistas kogemata palli käega katki ja oh seda üllatust, kui palli seest hüppas välja paberilipik, millel oli veel üks number – 0. Õpilastel tuli numbrid õigesse järjekorda panna nii, et vastus oleks seotud Halloweeniga. Arutati selle üle, mis aastal esimest korda Halloweeni tähistati, kuid õigesti vastasid need, kes kirjutasid vastuseks 3110 ehk 31.10, sest Halloweeni tähistatakse 31.oktoobril. Teistes punktides tuli õpilastel „salakirja“ lugeda, „spaatel-puslet“ kokku panna, koodi murda, kastitäie mänguasjade seest zombi käsi üles leida, luubiga imepisikest teksti lugeda, sõnamõistatusi lahendada, lukke ja võtmeid kokku panna jne. 
Õpilased liikusid aulas paarides või kolmestes rühmades. Kokku läbis raja 17 võistkonda, kellest kuuel õnnestus kõigile küsimustele õigesti vastata. Keskmiselt kulus raja läbimiseks 15 minutit. Kõige kiirem võistkond läbis raja aga 8 minutiga. Kõik osalejad said Inglismaalt toodud maiustusi ja parimatele olid auhinnad. 
Tundus, et õpilastele üritus meeldis. Minul endal oli igatahes väga põnev ja kuna õpilased andsid tagasisidet ja tegid ettepanekuid, mida järgmisel korral lisada või muuta, siis jääb vaid järgmist tähtpäeva oodata.

Avinurme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Kristi Lõbu