Hea koolipere!

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet lapsevanematel, kes käisid puhkamas riikides, kus on nüüdseks tuvastatud palju haigestunuid koroonaviirusesse, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda. Riskipiirkondadeks on  26.02.2020 seisuga Hiina; Põhja-Itaalia regioonid Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte; Jaapan; Singapur; Lõuna-Korea; Iraan.

Terviseameti seisukohast lähtuvalt ei nõua hetkeolukord erakorralisi meetmeid koolides, kuid arvestades grippi haigestumise hooajalist tõusu, pöörame koolis olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele seoses kätepesu ning ruumide tuulutamise, puhastuse ja desinfitseerimisega.

COVID-19 iseloomustuse ja korduvalt kippuvad küsimused koos vastusetega on leitavad Terviseameti kodulehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Õpilastel või nende vanematel palume puudumisest teavitada klassijuhatajaid. Informatsioon õppesisu, tunnikirjelduste ja ülesannete kohta on kättesaadav eKoolis.