5. oktoobril tähistasime õpetajate päeva. Hommik algas Avinurme Kultuurikeskuses toreda aktusega, kus toimusid erinevad sõnavõtud ja ka muusikalised etteasted. Selle õppeaasta õpetajate päeva koolijuht Martin Lepp andis välja parima õpetaja tunnusmärgid kõikidele õpetajatele. Eelmisel õppeaastal algatatud traditsioon- vilistlased õpetajate päeval külalisõpetajateks - jätkus ka sellel õppeaastal. Väljakutse võtsid vastu ja õpilaste ette astusid- 41.lennu vilistlane Veronika Kaldma, 42.lennu vilistlane Karit-Tuusula Mölder, 32.lennu vilistlane Renno Raudmäe, 29.lennu vilistlane Kristi Järve ning vabatahtlik algatusega ühineja, meie vilistlase Kristi koostööpartner Eleriin Käo-Zirk.  Peale meeleolukat aktust jätkus koolipäev, kus järgnevad kolm tundi andsid abituriendid ning külla tulnud vilistlased. Pärast koolitunde toimus vilistlaste- õpetajate - abiturientide muljete vahetamise ümarlaud.