Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused septembri-, oktoobri-, novembri- ja detsembrikuus 2021


11. 30.12   NK Avinurme rühma aastalõpumatk.

Matkamas käisid Kaspar Tõnissaar (5. kl), Martin Jõemägi (1. kl), Ats Renser (6. kl), Mihkel Pärn (5. kl) ja Andres Pärn (6. kl) koos rühmapealiku Kaido Kaldma-ga.


10. 16.12  Noorkotkaste laskevõistlus ,, KOTKASILM” Iisakus.

Avinurmet esindas Harry Abram (5. kl) ja rühmapealik Kaido Kaldma.


9. 10.-12.12  Noorkotkaste järgukatsete laager ja uute liikmete vastuvõtt Jõhvis.

Laagris osales ja täitis noorkotka VI järgu Kaspar Tõnissaar (5. kl). Poisse aitas õpetada rühmapealik Kaido Kaldma.


8. 20.11  Kaitseliidu Vabatahtliku noortejuhi kursus 2020 lõpetamine RMK Tooma lõkkekohal.
Noortejuhi kursuse lõpetas Avinurme rühmavanema abi Veronika Kaldma.


7. 24.10  Naiskodukaitse baasväljaõpe V moodul: Ohutushoiu kursus Jõhvis.
Osalesid kodutütar Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (12. kl), Avinurme rühmavanem Virve Kaldma ja Avinurme rühmavanema abi Veronika Kaldma.


6. 23.10  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste laskeorienteerumine Metsniku harjutusväljakul Valgamaal.
Võistkond koosnes kahest kodutütrest ja kahest noorkotkast. Kodutütred olid Avinurme rühmast Liidia Pärn (10. kl) ja Liset Vähk (12. kl).
Lastega käis võistlemas NK Järve rühmapealik Kadre Maalma.

5. 23.10  Alutaguse Kodutütarde võistlusmatk „Uljaste matk” noorematele.
Võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Miia Mändla (5. kl) ja Emma Marie Tooming (5. kl), saavutasid 1. koha.
Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja lapsevanem Taisi Mändla.

4. 19.10  Naiskodukaitse baasväljaõpe V moodul: Ohutushoid  (e-õpe).
Osalesid kodutütar Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (12. kl) ja Avinurme rühmavanema abi Veronika Kaldma. 
Koolitust viis läbi NKK Alutaguse ringkonna tegevliige Leena Tammets.

3. 02.10  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste võistlusmatk „Matkamäng” Kohilas.
Kodutütarde võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Mirtel Jõemägi (5. kl), Miia Mändla (5. kl), Emma Marie Tooming (5. kl) ja Elisabeth Kurg (5. kl). Saavutasid 8. koha ja osales kokku 15 võistkonda. Tüdrukud said veel eriauhinna Politsei- ja Piirivalveametilt.                                                                                                 Noortekotkaste  võistkonnas osales Kaspar Tõnissaar (5. kl). Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja NK Järve rühmapealik Kadre Maalma.

2. 26.09  Avinurme kodutütarde rühma 20. aastapäev Rakveres.

Kodutütardena osalesid Mirtel Jõemägi (5. kl), Miia Mändla (5. kl), Emma Marie Tooming (5. kl), Kristel Tooming (8. kl), Liidia Pärn (10. kl), Loore Pärn (12. kl), Elisabeth Kurg (5. kl), Margarita Pärn (8. kl), Anni-Mari Rosar (8. kl), Gerda-Liisa Rosar (10. kl), Laura Tõnissaar (6. kl), Karin Kallavus (12. kl), Angeli Kaldma (7. kl) ja Liset Vähk (12. kl).
Noorkotkastena said osaleda Kaspar Tõnissaar (5. kl) ja Martin Jõemägi (1. kl).
Lastega käisid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

1. 18.09  Noorkotkaste saalihokiturniir ja laskevõistlus õhupüssist laskmises.
Avinurmest osalesid saalihokis ja laskevõistlusel Kaspar Tõnissaar (5. kl) ja Harry Abram (5. kl).  Poistega käis võistlemas rühmapealik Kaido Kaldma.
 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused juuni-, juuli- ja augustikuus 2021


9. 23.-25.08  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste „Noorte suvekool” Kloogarannal.
Igast ringkonnast/malevast sai osaleda kolm last.

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumist Triinu Strauss (9. kl).
Lastega käis NK Alutaguse maleva pealik Kaido Kaldma.

8. 22.08  Alutaguse maleva Narva malevkonna „Sinimäe retk” Sinimäel.
Kodutütarde võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Liidia Pärn (10. kl), Loore Pärn (12. kl), Riin Reisenbuk (9. kl) ja Kristel Tooming (8. kl).                     Saavutasid II koha. Võistlemas oli 4 kodutütarde võistkonda.
Noorkotkastest osales Ats Renser (6. kl).
Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

7. 19.08. Noorkotkaste õppepäev. Kanuusõit Aidu karjääris.

Avinurme noorkotkastest osales Ats Renser (6. kl) koos rühmapealik Kaido Kaldmaga.

6. 06.-08.08  Kirde Maakaitseringkonna noorte suvelaager „Segasumma CAMP” Pannjärvel.
Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumist Riin Reisenbuk (9. kl), Margarita Pärn (8. kl), Triinu Strauss (9. kl) ja Gerda-Liisa Rosar (10. kl) ning Eloise Kelli (9. kl) Tallinna Püha Miikaeli koolist.  
Lastega koos olid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma.

5. 03.08  Preemiareis Kalevipoja Koda Kääpal.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Mirtel Jõemägi (5. kl), Margarita Pärn (8. kl) ja Riin Reisenbuk (9. kl).
Lastega käisid KT Alutaguse ringkonnavanem Laine Tops ja rühmavanem Katrin Saks.

4. 14.-17.07  Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suurlaager „Spekter” Oandus.
Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumist Mirtel Jõemägi (5. kl), Laura Tõnissaar (6. kl), Miia Mändla (5. kl), Emma Marie Tooming (5. kl), Elisabeth Kurg (5. kl) ja Angeli Kaldma (7. kl) Tallinna Õismäe Gümnaasiumist ning Helene Kelli (5. kl) Tallinna Püha Miikaeli koolist.
Noorkotkastena osalesid Ats Renser (6. kl), Kaspar Tõnissaar (5. kl), Harry Abram (5. kl) ja
Martin Jõemägi (1. kl).
Lastega käisid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

3. 30.06-04.07 Kalevi võimlemispidu „Kingitus” Tallinnas.

Igast ringkonnast/malevast sai osaleda kümme last. Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumist  Mirtel Jõemägi (5. kl).

2. 23.06  Võidupüha paraad Paides.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Laura Tõnissaar (6. kl) ja Mirtel Jõemägi (5. kl) ning Karin Kallavus (12. kl) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega käis KT Alutaguse ringkonnavanem Laine Tops.

1. 20.06  Kodutütarde paraadiproov Jõhvis.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Laura Tõnissaar (6. kl) ja Mirtel Jõemägi (5. kl).
Lastega käis lapsevanem Kristi Tõnissaar (Laura ema).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused jaanuari-, veebruari-, aprilli- ja maikuus 2021


9. 29.-30.05  Avinurme kodutütarde rühma kevad-praktikalaager Muru lasketiirus.  Osalesid Liidia Pärn (9. kl.), Anne-Marija Levina (7. kl.), Mirtel Jõemägi (4 kl.), Laura Tõnissaar (5. kl.), Riin Reisenbuk (8. kl.), Gerda-Liisa Rosar (9 kl.), Loore Pärn (11. kl.),   Margarita Pärn (7. kl.) ja Kristel Tooming (7 kl.).  Laagris osalesid ka noorkotkad Mihkel Pärn (4. kl.),  Andres Pärn (5. kl.), Aleks Levin (6. kl.),  Artur Levin (9. kl.), Rustam Matrossov (3. kl.) ja Ats Renser (5. kl.).                                                                              Laagri korraldasid/läbi viisid rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmavanem Virve Kaldma. Abilisteks olid kodutütred Karin Kallavus (11 kl.) ja Liset Vähk (11 kl.) ning rühmapealik Kaido Kaldma.

8. 19.05  Vabariiklik Kodutütarde vormikandmispäev.                                          Kodutütarde organisatsiooni tutvustaval vormikandmispäeval osalesid Liidia Pärn (9 kl.), Gerda-Liisa Rosar (9 kl.), Kristel Tooming (7 kl.), Mirtel Jõemägi (4 kl.), Riin Reisenbuk (8. kl.), Hanna-Liina Kurg (9. kl.), Margarita Pärn (7. kl.), Anne-Marija Levina (7. kl.), Elisabeth Kurg (4. kl.), Miia Mändla (4. kl.), Emma Marie Tooming (4. kl.), Laura Tõnissaar (5. kl.), Loore Pärn (11. kl.) ja rühmavanem Virve Kaldma.


7. 07.-09.05  Isamaalise hariduse projekti ellujäämislaager Kotka matkarajal.             Osales Liset Vähk (11. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist. Korraldas kodutütarde Alutaguse ringkonna ringkonnavanem Laine Tops.


6. 02.05  Noorte Kotkaste Avinurme rühma Fotomatk Avinurmes.
Kodutütardena osalesid Mirtel Jõemägi (4. kl.), Anne-Marija Levina (7. kl.), Kristel Tooming (7. kl.), Emma Marie Tooming (4. kl.) ja Miia Mändla (4. kl.).
Noorkotkastena osalesid Mihkel Pärn (4. kl.), Artur Levin (9. kl.), Ats Renser ( 5. kl.) ja Aleks Levin (6. kl.).                                                                                                       Ürituse korraldajateks/läbiviijateks olid rühmapealik Kaido Kaldma, rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma.

5. 13. ja 15.04 Naiskodukaitse baasväljaõpe V moodul: Ohutushoid (e-õpe).
Osalesid kodutütar Karin Kallavus (11. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja Avinurme rühmavanem Virve Kaldma.
Ürituse korraldas Kaitseliidu kooli haridustehnoloog Nele Pernits.


4. 24.02 Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine Avinurmes.
Kodutütarde esindusvormis osalesid Kristel Tooming (7. kl.) ja Laura Tõnissaar (5. kl.).
Kodutütarde välivormis osalesid Katrin Kaarama (12. kl.) ja Karin Kallavus (11. kl.).
Noorkotkastest osales Ats Renser ( 5. kl.).
Lastega osalesid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

3. 22.02 Vabariigi aastapäeva matk noorkotkastele Permiskülas
Avinurmest osalesid noorkotkad Rasmus Kruusamägi (5. kl.) ja Ats Renser ( 5. kl.) koos rühmapealiku Kaido Kaldmaga.

2. 23.01 Avinurme kodutütarde rühma pidulik koondus - uute liikmete vastuvõtuüritus Avinurmes.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Liidia Pärn (9. kl.),  Hanna-Liina Kurg (9. kl.), Elisabeth Kurg (4. kl.), Riin Reisenbuk (8. kl.), Margarita Pärn (7. kl.), Miia Mändla (4. kl.), Kristel Tooming (7. kl.), Emma Marie Tooming (4. kl.), Anne-Marija Levina (7. kl.), Laura Tõnissaar (5. kl.), Triinu Strauss (8. kl.) ja Mirtel Jõemägi (4. kl.) ning Karin Kallavus (11. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Üritust korraldasid/viisid läbi rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmavanem Virve Kaldma ning abilisteks olid ka rühmavanema abi Kätlin Kaarama ja kodutütar Katrin Kaarama (12. kl.).

1. 10.01 Avinurme kodutütarde rühma üldkoosolek (veebipõhine).
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Maria Adeele Liiv (7. kl.), Katrin Kaarama (12. kl.), Loore Pärn (11. kl.), Liidia Pärn (9. kl.), Mirtel Jõemägi (4. kl.), Elisabeth Kurg (4. kl.), Margarita Pärn (7. kl.), Triinu Strauss (8. kl.) ja Hanna-Liina Kurg (9. kl.) ning Karin Kallavus (11. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Veebikoosolekut korraldasid/viisid läbi rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma ning osales ka rühmavanema abi Kätlin Kaarama.

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused septembri-, oktoobri-, novembri- ja detsembrikuus 2020


10. 28.12  Kodutütarde Avinurme rühma 2020. aasta kokkuvõte (veebipõhine).

Veebis osalesid Avinurme Gümnaasiumist Miia Mändla (4. kl.), Mirtel Jõemägi (4. kl.), Margarita Pärn (7. kl.), Kristel Tooming (7. kl.), Maria Adeele Liiv (7. kl.), Gerda-Liisa Rosar (9. kl.) ja Katrin Kaarama (12. kl.), Karin Kallavus (11 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Liset Vähk (11. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist ning Tallinna Püha Miikaeli koolist Helene Kelli (4. kl.) ja Eloise Kelli (8. kl.).
Veebikoosolekut korraldasid ja viisid läbi rühmavanema abi Veronika Kaldma ja  rühmavanem Virve Kaldma.


9. 14.11  Noorkotkaste pidulik vastuvõtt Jõhvis.

Avinurme noorkotkastest osales Artur Levin (9. kl.).


8. 31.10  Kodutütarde Sinimäe õpperetk Sinimäel.

Osales Avinurme Gümnaasiumist Mirtel Jõemägi (4. kl.).
Lapsega käisid õpperetkel rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


7. 30.10  Kodutütarde ja Noorte Kotkaste noorteorganisatsiooni tutvustusüritus Avinurme Gümnaasiumis.

Ürituse valmistas ette ja viis läbi KT Avinurme rühma rühmavanema abi Veronika Kaldma ning abistasid rühmavanema abi Kätlin Kaarama ja rühmapealik Kaido Kaldma.


6. 17.10  Noorte Kotkaste Avinurme rühma matk Tudu Seljamäel.

Kodutütardena osalesid Mirtel Jõemägi (4. kl.), Anne-Marija Levina (7. kl.) ja Margarita Pärn (7. kl.).
Noorkotkastena osalesid Mihkel Pärn (4. kl.) ja Artur Levin (9. kl.).
Lastega koos käisid matkal rühmapealik Kaido Kaldma, rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma.


5. 10.10  Alutaguse maleva militaarlaager Illukal.
Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumist Mirtel Jõemägi (4. kl.), Kristel Tooming (7. kl.) ja Anne-Marija Levina (7. kl.) ning Liset Vähk (11. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist.
Noorkotkastena osalesid Artur Levin (9. kl.) ja Aleks Levin (6. kl.).
Lastega koos osalesid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

4. 28.09  Viru jalaväepataljoni külastus.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Katrin Kaarama (12. kl.), Loore Pärn (11. kl.) ja noorkotkas Aigar Andero Peetso (12. kl.), tema oli ka tüdrukutele autojuht.


3. 25.-27.09  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste üleelamiskursus Pärnumaal Lavassaare rabas.
Igast ringkonnast/malevast sai osaleda üks laps. Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (12 kl.).

2. 20.09  Avinurme lahingu 76. aastapäeva mälestustseremoonia.

Küünalde asetamine memoriaalile.
Osales Katrin Kaarama (12. kl.). Lapsega koos käisid küünlaid panemas rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Kätlin Kaarama ja rühmapealik Kaido Kaldma.


1. 12.09 Sinimäe retk Sinimäel.

Kodutütarde võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Liidia Pärn (9. kl.) ja Anne-Marija Levina (7. kl.), Karin Kallavus (11 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ning Liset Vähk (11. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist. Saavutasid I koha. Võistlemas oli 3 kodutütarde võistkonda.
Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused juuni-, juuli- ja augustikuus 2020

8. 20.08 Naiskodukaitse poolt korraldatud VII Avinurme perepäev ja Eesti II Seebihokiturniir.
Kodutütred Kristel Tooming (7 kl.) ja Adanna Emily Egwenu (8 kl.) Avinurme Gümnaasiumist ning Karin Kallavus (11 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist tutvustasid Kaitseliidu struktuuriüksust noorteorganisatsiooni Kodutütred. Lapsi juhendas rühmavanem Virve Kaldma. Kodutütar Triinu Strauss (8. kl.) oli abiks päästeametil.
Kodutütar Katrin Kaarama (12. kl.) ja rühmavanema abi Kätlin Kaarama korraldasid Eesti II Seebihokiturniiri, neile oli abiks rühmavanema abi Veronika Kaldma. 
Kaitseliidu struktuuriüksust Noored Kotkad tutvustasid ja pakkusid külalistele võimalust proovida oma täpset silma õhupüssist laskmises kaks Järve rühma noorkotkast ja Avinurme rühmapealik Kaido Kaldma.


7.  01.-02.08 toimus Kalinal NK Mäetaguse rühma suvelaager.

Külalistena olid laagrisse kutsutud Avinurme noorkotkad Mihkel Pärn (4. kl.) ja Andres Pärn (5.kl.) ning rühmapealik Kaido Kaldma. Laagri läbiviimisel abistas rühmavanem Virve Kaldma.


6. 11.-12.07 Naiskodukaitse baasväljaõpe IV moodul: Sõdurioskused Kirna õppekeskuses.

Osalesid kodutütred Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (11. kl.) ja Karin Kallavus (11. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lapsi õpetas NKK Jõgeva ringkonna instruktor Mariana Maasik.


5. 11.-12.07  Isamaalise hariduse projektlaager Liimalas.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Anne-Marija Levina (7. kl.), Kristel Tooming (7. kl.), Liidia Pärn (9. kl.), Mirtel Jõemägi (4. kl.), Gerda-Liisa Rosar (9. kl.) ja Helene Kelli (4 kl.) Tallinna Püha Miikaeli koolist.

Lastega käis laagris rühmapealik Kaido Kaldma.

 

4. 07.07  Virtuaalne suurlaager „Spekter”.

Toimus veebipõhine. Osalesid kodutütar Katrin Kaarama (12. kl.) ja  rühmavanem Virve Kaldma.


3.  03.-05.07  Vabariiklik Noorte Kotkaste patrullvõistlus „Mini-Erna” Alutagusel.

Mini-Erna läbiviimisel olid abiks kodutütred Avinurme Gümnaasiumist Katrin Kaarama (12. kl.) ja Karin Kallavus (11. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist. Läbiviimisel olid ka abiks rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Kätlin Kaarama.

Üritust aitas ettevalmistada ja läbiviia rühmapealik Kaido Kaldma.


2. 23.06  Võidupüha tähistamine Avinurmes.

Teema – Vabadussõjas langenute kalmudele küünalde ja lillepottide asetamine Avinurme kalmistul.
Osalesid kodutütred Katrin Kaarama (12. kl.), Gerda-Liisa Rosar (9. kl.), Kristel Tooming (7. kl.) ja Mirtel Jõemägi (4. kl.).
Lastega koos olid veel rühmavanem Virve Kaldma,  rühmavanema abi Kätlin Kaarama ja rühmapealik Kaido Kaldma.


1. 07.06  Kaitseliidu Alutaguse maleva laskevõistlus Muru lasketiirus.
Laskevõistluse läbiviimisel oli abiks kodutütar Katrin Kaarama (11 kl.).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused jaanuari-, veebruari- ja maikuus 2020

9. 25.05  Naiskodukaitse baasväljaõpe I moodul: Organisatsiooniõpe (e-õpe).
Osalesid kodutütred Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10. kl.) ja Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lapsi õpetas Kaitseliidu kooli haridustehnoloog Nele Pernits.

 

8. 26.02  Kodutütarde koondus.
Teema – Kodutütarde noorteorganisatsiooni tutvustus ja VI järgu õppimine töövihik-raamatust.
Osalesid Margarita Pärn (6. kl.) ja Anne-Marija Levina (6. kl.). Lapsi juhendas rühmavanem Virve Kaldma.

 

7. 24.02  Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamine Avinurmes.
Kodutütarde esindusvormis osalesid Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Liis Renser (9. kl.), Loore Pärn (10. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Margarita Pärn (6. kl.), Mirtel Jõemägi (3. kl.), Triinu Strauss (7. kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7. kl.).
Kodutütarde välivormis osalesid Katrin Kaarama  (11 kl.) ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega osalesid rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ning  endine kodutütar Kätlin Kaarama ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

6. 22.-23.02  Alutaguse kodutütarde matkalaager Kohtla-Nõmmel.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Anne-Marija Levina (6. kl.) ja Kristel Tooming (6. kl.).        Lastega käisid laagris rühmavanema abi Veronika Kaldma ja endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

5. 22.02  Kaitseliidu Avinurme malevkonna laskejooks Murus.
Laskejooksu läbiviimisel oli abiks kodutütar Katrin Kaarama (11. kl.).

 

4. 16.02  XIV admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatk Jalgsemalt-Peetrisse, 20 km.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumi kodutütred Loore Pärn (10. kl.), Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Margarita Pärn (6. kl.), Anne-Marija Levina (6. kl.), Maria Adeele Liiv (6. kl.), Triinu Strauss (7. kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7. kl.) ning meie toetajaliige Janne Juuse.
Lastega käisid matkal rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

3.25.01  Kodutütarde 88. aastapäevale pühendatud pidulik koondus Mäetagusel.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Katrin Kaarama (11. kl.), Kristel Tooming (6. kl.) ja Mirtel Jõemägi (3. kl.) ning Liset Vähk (10. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist ja Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega käisid aastapäeval rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma. Osales ka endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

2. 23.01  Naiskodukaitse Avinurme jaoskonna juhatuse koosolek Avinurmes.
Teema – Avinurme perepäev ja seebihoki.
Osales kodutütar Katrin Kaarama (11. kl.).

 

1. 19.01  Avinurme kodutütarde rühma üldkoosolek.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Gerda-Liisa Rosar (8. kl.), Maria Adeele Liiv (6. kl.), Katrin Kaarama (11. kl.), Loore Pärn (10. kl.), Liidia Pärn (8. kl.), Kristel Tooming (6. kl.), Mirtel Jõemägi (3. kl.), Nele Kiik (5. kl.), Liis Renser (9. kl.) ja Minni Blum (9. kl.) ning Karin Kallavus (10. kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja Liset Vähk (10. kl.) Jõhvi Gümnaasiumist.
Koosolekut juhatasid ja viisid läbi rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma. Abiks oli ka meie endine kodutütar Kätlin Kaarama.

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused juuli-, augusti-, septembri-, novembri- ja detsembrikuus 2019

11. 13.12  KT ja NK tunnustusgala Tallinnas, Vabamu muuseumis.
Alutaguse ringkonna aasta – kodutütre nominent oli Katrin Kaarama (11 kl.) Avinurme Gümnaasiumist.
Alutaguse ringkonna aasta - noortejuhi nominent oli Avinurme rühmavanem Virve Kaldma.


10. 07.12  KT ja NK ühine aastalõpuball, Püssi Rahvamajas.
Osalesid Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10 kl.) ja Mirtel Jõemägi (3 kl.) ning Liset Vähk (10 kl.) Jõhvi Gümnaasiumist ja Helene Kelli (3 kl.) Püha Miikaeli koolist.
Lastega koos käisid aastalõpuballil rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Veronika Kaldma.


9. 09.11 Viru Robi ja Viru Vangla külastamine Jõhvis.
Osalesid kodutütardena Avinurme Gümnaasiumist Loore Pärn (10 kl.) ning Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja Liset Vähk (10 kl.) Jõhvi Gümnaasiumist.
Lastega koos külastasid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmavanema abi Kairit Kaldma.


8. 02.11 Kodutütarde koondus.
Teema – hingedepäev.  Vabadussõjas ja Avinurme lahingus langenute kalmudele küünalde asetamine Avinurme kalmistul.
Osalesid Maria Adeele Liiv (6 kl.), Kristel Tooming (6 kl.) ja Mirtel Jõemägi (3 kl.).
Lastega koos käisid küünlaid panemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


7. 28.-29.09  Alutaguse maleva militaarlaager,  Muru lasketiirus.
Osalesid kodutütardena Avinurme Gümnaasiumist Triinu Strauss (7 kl.), Adanna Emily Egwenu (7 kl.) ja Katrin Kaarama (11 kl.) ning Agneta Kaldma (10 kl.) Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega koos osalesid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


6. 20.09  Avinurme lahingu 75. aastapäeva mälestustseremoonia.
Küünalde ja pärgade asetamine memoriaalile.
Osales Mirtel Jõemägi (3 kl.). Lapsega koos käisid küünlaid panemas rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma ning Mirteli vanemad.


5. 15.09  Vabariiklik Noorte Kotkaste laskeorienteerumine Pannjärvel.
Laskeorienteerumise läbiviimisel olid abiks kodutütar Katrin Kaarama (11 kl.), rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Veronika Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


4. 31.08  Sinimäe retk Sinimäel.
Kodutütarde võistkonnas osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (11 kl.), Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Agneta Kaldma (10 kl.)  Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Kätlin Kaarama (Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist). Saavutasid I koha. Võistlemas oli 2 kodutütarde võistkonda.
Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja kaitseliitlane Lasse Reimann.


3. 20.08  Naiskodukaitse poolt korraldatud VI Avinurme perepäev.
Kodutütred Gerda-Liisa Rosar (8 kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7 kl.) Avinurme Gümnaasiumist,  Agneta Kaldma (10 kl.) Tallinna Ühisgümnaasiumist ning Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist tutvustasid Kaitseliidu struktuuriüksust noorteorganisatsiooni Kodutütred. Lapsi juhendas rühmavanem Virve Kaldma.
Kaitseliidu struktuuriüksust Noored Kotkad tutvustasid ja pakkusid külalistele võimalust proovida oma täpset silma õhupüssist ja õhupüstolitest laskmises. Juhendas   rühmapealik Kaido Kaldma.


2. 09.-12.07  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suurlaager Karujärvel, Saaremaal.
Igast ringkonnast/malevast sai osaleda kümme last. Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Kristel Tooming (6 kl.), Katrin Kaarama (11 kl.), Liidia Pärn (8 kl.),  Gerda-Liisa Rosar (8 kl.) ja Adanna Emily Egwenu (7 kl.) ning Agneta Kaldma (10 kl.)  Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Karin Kallavus (10 kl.) Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.
Lastega käisid laagris rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.


1.  01.07  Vabadussõja kangelase leitnant Reinhold Sabolotnõi mälestuspäev Iisakus.
Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (11 kl.).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused märtsi-, aprilli- ja maikuus 2019

 12.  25.-26.05  Avinurme õpperetk noorematele kodutütardele Muru lasketiirus.

I Võistkonnas osalesid kolm Avinurme Gümnaasiumi õpilast Kristel Tooming (5 kl.), Nele Kiik (4 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.) ja Eloise Kelli (6 kl.) Tallinna Püha Miikaeli koolist, saavutasid 4.-5. koha.

II Võistkonnas osalesid Liset Vähk (9 kl.) Illuka Põhikoolist, Helene Kelli (2 kl.) Tallinna Püha Miikaeli koolist ja                                                                                                                                        Mirtel Jõemägi (2 kl.) Tudulinna Põhikoolist, saavutasid 2.-3. koha.

Triinu Strauss (6 kl.) Avinurme Gümnaasiumi õpilane võistles Toila Gümnaasiumi õpilastega ja saavutasid 4.-5. koha.                                                                   

Õpperetke korraldas/läbiviis kodutütar Veronika Kaldma (12 kl.) ja temale olid abiks kodutütred Karin Kallavus (9 kl.) ning Kätlin Kaarama (12 kl.), rühmavanem Virve Kaldma, rühmavanema abi Kairit Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.                                                                                            

11. 17.-18.05  17. Vabariiklik kodutütarde võistlusmatk Ernake Läänemaal, Tuksi-Nõva piirkonnas.

Võistkonnas osalesid kolm Avinurme Gümnaasiumi õpilast Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.) ja Autendese spordigümnaasiumist Aveli Uustalu (11 kl.). Saavutasid 3. koha ja osales kokku 17 võistkonda. Lastega käisid võistlemas rühmavanem Virve Kaldma ja NK Iisaku rühmapealik Veiko Reino.

 10. 15.05 Vabariiklik Kodutütarde vormikandmispäev.

Kodutütarde organisatsiooni tutvustaval vormikandmispäeval osalesid Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Kristel Tooming (5 kl.) ja rühmavanem Virve Kaldma. Tallinna Püha Miikaeli koolist Helene Kelli (2 kl.) ja Mirtel Jõemägi (2 kl.) Tudulinna Põhikoolist.

 9. 12.05  Naiskodukaitse baasväljaõpe I moodul: organisatsiooniõpetus.

E-õppega osales kodutütrena Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (10 kl.).

 8. 01.05 Kodutütarde koondus.

Teema – Relvaõpe.

Osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.).

Lapsi õpetasid Avinurme malevkonna kaitseliitlased Veiko Reino ja Kalvi Kivimäe.

 7.  30.04-1.05  Valgusparve matk Aidus ja Naiskodukaitset tutvustav üritus Jõhvis.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Veronika Kaldma (12 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.) ja Liidia Pärn (7 kl.).

 6. 20.04 XV Kindral A. Tõnissoni militaarjooks ja noortejooks Pannjärvel.

Kodutütrena osales noortejooksus 2 km:

Liset Vähk (9 kl.) Illuka Põhikoolist, saavutas T 13-17  2. koha.

Militaar rännak- jooksus 21,1 km osalesid Veronika Kaldma (12 kl.) ja Katrin Kaarama 

(10 kl.). Saavutasid Naised -35 vanuseklassis: Veronika Kaldma 5. koha ja Katrin Kaarama 6. koha.

Lastega käis kaasas NK rühmapealik Kaido Kaldma.

5. 12.-14.04  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste loovusfestival Tartus.

Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Gerda-Liisa Rosar (7 kl.) ja Liidia Pärn (7 kl.).

Lastega osales rühmavanem Kairit Tops.

 4. 05.04  Asutav Kogu 100 tähistamine.

Asutava Kogu liikme Arnold Paul Süvalepa mälestusüritus Maetsmas. Kodutütred  Veronika Kaldma (12 kl.) ja Kätlin Kaarama (12 kl.) asetasid küünla.

3. 28.03  Koolitus-seminar „Noortelt noortele 2019” Narva Vabal Laval

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Veronika Kaldma (12 kl.).

 

2. 10.03 Kaitseliidu meistrivõistlused võrkpallis Valgas.

Kodutütardena osalesid Avinurme Gümnaasiumi õpilased Veronika Kaldma (12 kl.) ja

Katrin Kaarama (10 kl.).

Noorkotkastena osalesid endised Avinurme Gümnaasiumi õpilased  Armand Pihlak ja Carl-Martin Limbach .

 

1. 08.-10.03  Vabariiklik Kodutütarde ja Noorte Kotkaste meediakoolituslaager Murastes.

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama (10 kl.).

 

Avinurme kodutütarde ja noorkotkaste üritused jaanuari- ja veebruarikuus 2019

 6. 24.02  Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamine Avinurmes.

Kodutütarde esindusvormis osalesid Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.).   

Kodutütarde välivormis osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.) ja Katrin Kaarama (10 kl.).

Noorkotkana osales Taavi Pärn ( 12 kl.).

Lastega osalesid rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma

5. 17.02 XIII admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatk Jalgsemalt-Peetrisse, 20 km.

Osalesid Avinurme Gümnaasiumi kodutütred Veronika Kaldma (12 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Anni-Mari Rosar (5 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Liidia Pärn (7 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.) ning Avinurme Gümnaasiumi noorkotkad Taavi Pärn (12 kl.) ja Renee Reimann (12 kl.)

Lastega käisid matkal rühmavanem Virve Kaldma ja rühmapealik Kaido Kaldma.

 

4. 16.02  Kaitseliidu Avinurme malevkonna laskesuusatamine Murus.

Laskesuusatamise läbiviimisel olid abiks kodutütar Karin Kallavus (9 kl.) ja rühmavanem Virve Kaldma.

 

3. 09.02 Kaitseliidu meistrivõistlused murdmaasuusatamises Haanjas.

Kodutütrena osales Avinurme Gümnaasiumi õpilane Veronika Kaldma (12 kl.), saavutas vanemas vanuseastmes sünd: 2000-2004  6. koha.

Kodutütrena osales Illuka Põhikoolist õpilane Liset Vähk (9 kl.), saavutas vanemas vanuseastmes sünd: 2000-2004  4. koha.

Alutaguse malev saavutas üldkokkuvõttes  3. koha.

 2. 27.01 Kodutütarde 87. aastapäevale pühendatud pidulik koondus Toilas.

Osalesid Veronika Kaldma (12 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.) ning Jõhvi Põhikoolist Kristna Müür (5 kl.).

Lastega käis aastapäeval rühmavanem Virve Kaldma.

 

1. 13.01  Avinurme kodutütarde rühma üldkoosolek.

Osalesid Gerda-Liisa Rosar (7 kl.), Karin Kallavus (9 kl.), Maria Adeele Liiv (5 kl.), Katrin Kaarama (10 kl.), Loore Pärn (9 kl.), Liidia Pärn (7 kl.), Triinu Strauss (6 kl.), Kristel Tooming (5 kl.), Adanna Emily Egwenu (6 kl.), Kätlin Kaarama (12 kl.) ja Tudulinna Põhikoolist Mirtel Jõemägi (2 kl.).

Koosolekut juhatasid ja läbi viisid rühmavanem Virve Kaldma ja kodutütar Veronika Kaldma (12 kl.).