Algklasside temaatiline karneval

25. novembril toimus algklassidel meeleolukas karneval. Üritusele saabus väga palju erinevaid külalisi – kasse, koeri, printsesse, multifilmitegelasi, superkangelasi, kadrisid ja kuulsaid lauljaid. Esimeseks ülesandeks oli kõigil külalistel vaja ennast tutvustada. Järgnesid mitmed toredad seltskonnamängud, nende hulgas näiteks “Mul on üks tore tädi” ja “Üks peremees võttis naise”. Peo kulminatsiooniks kujunes kõigi kostümeeritud külaliste premeerimine diplomiga ning ka suu said kõik maiasmokad magusaks. Oli väga lustlik ja muhe olemine – just nagu ühel õigel karnevalil olema peab!

KIK õppekäik Eesti Kaevandusmuuseumisse 1.-4.klassi õpilastele

1.- 4. klassi õpilased osalesid KIK projekti raames õppeprogrammis "Kivimid ja kivistised kaevandatud aladel" Eesti Kaevandusmuuseumis. Tutvuti erinevate maavarade, kivimite ja kivististega. Allmaakaevanduses tutvuti erinevate maakoore kihtidega, Kivitoas saadi ülevaade ordoviitsiumi kihtides leiduvatest kivimitest ja kivististest, aherainemäel kinnitati praktiliselt saadud teadmisi. Lastele meeldis õppekäik väga.

1.-4.klassi õpilaste jõulupidu

1.-4. klasside jõulupidu toimub 21.detsembril algusega kell 11.30 kooli aulas. Peol osalevad meie kooli 1.-4.klassi õpilased ja õpetajad. Pidu toimub külalisteta.

5.-8.klassi õpilaste jõulupidu

5.-8.klasside jõulupidu toimub 21.detsembril algusega kell 18.00 kooli aulas. Jõulupeo korraldab 8.klass. Peol osalevad meie kooli 5.-8.klassi õpilased ja õpetajad. Pidu toimub külalisteta. 

Algklasside sportlik isadepäev

Kui eelmisel aastal pidime ürituse viiruse leviku tõttu ära jätma, siis sel aastal tahtsime vaatamata olukorrale tähtsat päeva siiski tähistada, kuid otsustasime seda teha veidi teisiti.

Advendihommik

Avinurme Gümnaasiumi I advendi tähistamine toimus 29. novembri hommikul. Jõulutulede ja kuusega kaunistatud kooli aulas kõlasid jõuluootusest pajatav katkend Astrid Lindgreni raamatust "Madlike" ning 3. klassi õpilase Lucia esituses luuletus "Päkapiku miksid". Lastekoor esitas laulu "Taas talv on tulnud", poistekoor laulu "Külmapoisid" ja gümnasist Martin laulu "Valged jõulud". Kooli direktor Urve Tooming süütas pärast tervitust advendiküünla, millest said soovi korral kõik klassijuhatajad oma klassi advendiküünlad süüdata.

KIK õppekäik Võrtsjärve õppekeskuse järvemuuseumisse 7.-8.klassi õpilastele

7. ja 8. klassi õpilased osalesid KIK projekti raames õppeprogrammis "Kalade määramine ja lahkamine", mis toimus Eesti Maaülikooli Võrtsjärve järvemuuseumis. Õpilased said ülevaate Eesti magevetes elavatest kalaliikidest ning õppisid tundma kalade välis- ja siseehitust. Mõõdeti kalu, määrati nende soomusvalemeid, soomuste ehituse tüüpe ning kalade vanust. Praktilise tegevuse käigus saadi selgeks kala siseorganid, nende funktsioonid ja eripärad.

KIK õppekäik Tartu Loodusmuuseumisse 9.klassi õpilastele

9. klass osales KIK projekti raames õppeprogrammis, mis toimus Tartu Loodusmuuseumis. Õpilased tutvusid Eesti geoloogilise ehitusega ja selle seostega Maa ehituses ning laamtektoonikas. Saadi teada ka Eesti olulisemad setted ning kivimid. Pärast sai omal käel ka põnevas loodusmuuseumis ringi vaadata.

Koolikontsert-Muusikatund Tanja ja Mihkliga

Külas olid Tanja Mihhailova ja Mihkel Mattisen.

Kõlasid poplood kodu- ja välismaalt. Hariv ja rõõmsameelne kontsert, kus räägiti sellest, kuidas lugu saab esitada erinevates stiilides. Mõni hitt keerati väga erinevasse võtmesse, tehes seda valsi, polka, džässi, rokina jne. Klassikalise ja popmuusika seostest läbi põnevate muusikaliste näidete. Suur popi megamix, kus näidati, kuidas popmuusikas iseloomulikule neljale tüüpilisele akordile saab kirjutada palju hitte.